Sığır Reprodüksiyonuna Odaklan: ALPHAVİSİON

İneklerin geleneksel suni tohumlaması sırasında serviksin görüntülenmesi neredeyse imkânsızdır. Genital kanalın içinde neler olup bittiğini tam olarak anlamak için uzmanın yalnızca rektal palpasyona güvenmesi gerekir. IMV Technologies’in geliştirdiği AlphaVision, genital kanal görselleştirmesini mümkün kılan yenilikçi bir araçtır. Ayrıca inekler için daha rahat, kolay bir tohumlama sağlar, hekim ve teknisyen için çalışma koşullarını iyileştirir.

AlphaVision size vajinanın görüntüsünü gösterir ve serviks girişini bulmanıza yardımcı olur. Tohumlama sürecinin ekrandan izlenmesi, spermanın doğru bir şekilde bırakıldığı konusunda gönül rahatlığı sağlar.

Yetiştiriciler için ideal hedef, bir ineğin yılda bir buzağı elde etmek için üremeye hazır olduğunu teyit etmektir. Belirsiz akıntı, lezyonlar, irin veya tam gerçekleşmeyen uterus involüsyonu gibi bu hedefe ulaşılmasını engelleyebilecek anormal üreme koşullarının AlphaVision sayesinde belirlenmesi, sorunun derhal ele alınmasını sağlar. Ayrıca görüntü kaydetme özelliği sayesinde izlenebilirlik de mümkündür.

AlphaVision’ın, başarılı bir tohumlama elde etmek için gereken palpasyon sayısını azaltması sayesinde, hayvan refahı iyileştirilir. AlphaVision sayesinde, bir ineği tohumlamak için çok az rektal palpasyon gerekebilir veya hiç gerekmeyebilir. Bu anlamda, AlphaVision veteriner hekim ve teknisyenler için çalışma koşullarını da iyileştirir.

IMV Technologies’in yenilikçi ürünü AlphaVision, sığır tohumlamaları ve sürü yönetim uygulamaları için vazgeçilmez bir araçtır.

 

Yazan: Clément Prevost, Pazarlama Stajyeri, IMV Technologies Fransa
Kaynak: https://www.imv-technologies.com

 

Bir yanıt yazın